فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی

بهترین کرم ضد جوش خارجی برای انواع پوست | دلایل جوش زدن

بهترین کرم ضد جوش خارجی برای انواع پوست | دلایل جوش زدن

بی شک همه افراد به خصوص خانم ها تجربه جوش زدن صورت را داشته اند و میدانند که چقدر ناراحت کننده و درد آور است و هر کاری میکنند تا پوست شفاف و تمیزی داشته باشند. مهم ترین علت جوش زدن هم میتواند افزایش چربی پوست باشد. به همین جهت همین افراد به دنبال بهترین کرم برای از بین بردن جوش صورت هستند که در این مقاله به ویژگی های بهترین کرم ضد جوش خارجی برای انواع پوست میپردازیم تا شما با دید باز و آگاهی بیشتری نسبت به رفع جوش صورت با هر نوع پوست چرب و خشکی که دارید اقدام کنید.

سرم ضدجوش بیوآکوا

در کنار بهترین کرم ضد جوش خارجی یک محصول دیگر هم به عنوان سرم ضد جوش بیوآکوا وجود دارد که دارای ویژگی های بسیار خوب و مشابه کرم های ضد جوش می‌باشد. اگر به دنبال یک سرم ضدجوش خوب میگردید پیشنهاد ما بررسی محصول ذکر شده می باشد.

بهترین کرم ضد جوش خارجی چه ویژگیهایی دارد

جوش ها ممکن است در اثر مشکلات کبدی، بلوغ، آلودگی هوا، بیماری های داخلی و موارد دیگری باشد که در ادامه به آن ها میپردازیم. شاید تمام تلاشتان را هم بکنید که از جوش زدن صورت خود جلوگیری کنید. اگر هم صورت شما جوش زد با کلی عصبانیت و ناراحتی حتی بخواهید آن را بفشارید و بکنید که اینجا عمق فاجعه است. پس بهتر است که ابتدا علل بروز جوش و آکنه را بدانیم و راه های جلوگیری از آنرا بکار بندیم.

در نهایت بعد از تمام راهکارهایی که به شما گفته می‌شود تا از ایجاد جوش بر روی صورت جلوگیری کنید، اسامی بهترین کرم ضد جوش خارجی که مانند کرم ضد جوش بیوآکوا قابل اطمینان هستند به شما پیشنهاد می‌شود که بعد از هر جوش بتوانید به سرعت جوش را پاکسازی کنید و هر گونه التهاب و قرمزی پوست و آثار آنرا ازبین ببرید.

به چه دلایلی صورت جوش میزند؟

به چه دلایلی صورت جوش میزند؟
به چه دلایلی صورت جوش میزند؟

قبل از آنکه بگوییم بهترین کرم ضد جوش خارجی چیست و چه ویژگی هایی دارد لازم است درمورد دلایل جوش صورت صحبت کنیم که چرا به وجود میآیند. ولی اصولا جوش ها را با انواعی مثل جوش های سر سیاه و التهابی و سر سفید و چرکی میشناسیم که در اثر جمع شدن سلول های مرده پوست و چربی در منافذ پوست به وجود میآیند که در ادامه به علل ایجاد جوش صورت میپردازیم:

لوازم آرایشی بی کیفیت و فاسد

استفاده از لوازم آرایشی بی کیفیت و فاسد را به این دلیل در همین ابتدا گفتم که خانم های عزیز زودتر در جریان این موضوع قرار گرفته باشند. زمانی که از لوازم آرایشی نامرغوب استفاده میکنید منافذ پوست شما کاملا بسته میشود و این میتواند یکی از دلایل ایجاد جوش صورت باشد.

البته ناگفته نماند ممکن است نوع لوازم آرایشی به کار برده شده کلا با پوست سازگاری نداشته باشد و باعث ایجاد آکنه شده باشد اما در کل بهتر است قبل از خرید لوازم آرایشی به تاریخ انقضا این مواد توجه داشته باشید و به هیچ عنوان از مواد آرایشی تاریخ گذشته استفاده نکنید. برای پاک کردن آرایش صورت هم سعی کنید این مواد را با پاک کننده های مناسب به طور کامل از صورت پاک کنید و توجه داشته باشید که با ارایش هم هیچ وقت نخوابید.

تداخلات هورمونی و اضطراب

این روزها همه افراد به نوعی تجربه استرس و اضطراب را داشته اند و حتی برخی به سمت مشکلات اعصاب و روان کشیده شده اند. استفاده از داروهایی برای رهایی از این استرس و مشکلات اعصاب و روان نیز باعث بروز جوش میشود. البته این جوش ها ممکن است در صورت، بازوها، کمر یا سینه باشد. اما باید بدانید مشکلات هورمونی نیز باعث بروز جوش میشود که به خصوص در مردان در اطراف باسن این مورد مشاهده شده است.

خوردن زیاد فست فود و شیرینی جات

اگر هر تلاشی کنید که جوش نزنید ولی به خوردن فست فود و شیرینی جات ادامه دهید جوش زدن همیشه همراهتان است. بنابراین تلاش کنید رژیم غذایی درستی را در پیش بگیرید که از جوش زدن صورت جلوگیری کنید. البته بعضی از غذا های حساسیت زا هم وجود دارند که باعث ایجاد جوش میشوند که نباید با آن ها کاری داشت زیرا که موقتی هستند و خود به خود از بین میروند.

آلودگی هوا و ژنتیک

هر دو مورد آلودگی ها و ژنتیک میتوانند دلایلی بر جوش زدن صورت باشند. آلودگی هوا در صورتی میتواند بر پوست صورت نفوذ کند که زخمی باز هر چند بسیار کوچک وجود داشته باشد در این صورت است که جای همان زخم های کوچک را جوش پر میکند. عوامل ژنتیکی هم اگر پدر یا مادر بر صورت خود جوش دارند احتمال اینکه صورت شما هم جوش بزند وجود خواهد داشت. در نهایت اگر میخواهید صورت خود را در برابر جوش ایمن کنید بعد از هر آرایش یا قرار گرفتن در محیطی آلوده صورت خود را بشویید.

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟
چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

با توجه به دلایلی که در بالا عنوان شد که کم و بیش با این موارد سر و کار داشته ایم اکنون به دنبال این هستیم که چگونه از پوست خود مراقبت کنیم. برای مراقبت از پوست و داشتن پوست سالم و شفاف باید یکسری کارها را درست انجام دهیم. مثلا اگر صورت شما جوش دارد سعی نکنید آن را بترکانید، بخارانید و فشار دهید. با این کارها فقط سبب تحریک بیشتر آن منطقه از پوست میشوید. از طرفی سعی کنید پوست خود را با آب سالم خوردن هیدراته نگه دارید.

سعی کنید با داشتن رژیم غذایی مناسب مثل خوردن سبزیجات و میوه های تازه، چربی های سالم، نخوردن زیاد شکر و قند و فست فود به پوست خود طراوت و تازگی هدیه دهید. سعی کنید استراحت کنید و آرامش داشته باشید تا به پوست صورت خود آسیبی به طور ناخواسته وارد نکنید.

برای استفاده از حوله و روبالشی وسواس به خرج دهید و از تماس دست های آلوده به صورت خود جلوگیری کنید. شاید تعجب کنید ولی چربی موجود در مو در اثر نشستن مو ممکن است با پوست صورت برخورد کند و سبب جوش زدن صورت شود. بنابراین موهای خود را بشورید. در نهایت برای استفاده از لوازم آرایش سعی کنید موادی که فاقد چربی هستند را انتخاب کنید و قبل از خواب حتما صورت خود را بشویید.

بهترین کرم برای ازبین بردن جوش صورت

بهترین کرم ضد جوش خارجی صورت چه ویژگی هایی دارد؟
بهترین کرم ضد جوش خارجی صورت چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از سریع ترین و بهترین روش ها برای ازبین بردن جوش صورت استفاده از کرم های مخصوص جوش صورت و چه بسا بهترین کرم ضد جوش خارجی است. کرم هایی که جزو بهترین کرم ضد جوش خارجی قرار میگیرند باید بتوانند جوش و باکتری های مخرب روی پوست را ازبین ببرند و ردپایی از جوش بر روی صورت شما باقی نگذارند، از مسدود شدن منافذ باز پوست برای ورود آلودگی جلوگیری کنند، چربی پوست را کنترل کند تا صورت جوش نزند، مواد مغذی لازم پوست را برای جلوگیری از جوش زدن را داشته باشد.

بیشتر بخوانید: 13 ویژگی بهترین کرم ضد آفتاب خارجی

برای انتخاب بهترین کرم ضد جوش خارجی باید بدانید آیا پوست شما چرب است یا خشک؟ زیرا در صورت استفاده نابجا ممکن است برعکس جواب بگیرید. همانطور که میدانید افرادی که پوست چرب دارند ظاهر پوست کاملا براق و منافذ پوست باز است و دارای جوش های سر سیاه و سرسفید هستند. در این صورت باید به سراغ کرم ضد جوش بروید که بتواند این چربی پوست را کنترل کند، سایز منافذ پوست را استاندارد کند تا از ایجاد آکنه و جوش بر روی پوست جلوگیری به عمل آورد.

در کل بهترین کرم ضد جوش خارجی برای هر نوع پوستی باید یکسری ویژگی هایی داشته باشند از جمله:

 • 1- بتواند التهاب و حساسیت و قرمزی را برطرف کند
 • 2- ضد باکتری و قارچ باشد
 • 3- منافذ باز پوست را جمع کند
 • 4- لایه بردار مناسب باشد
 • 5- از بین برنده جوش های سر سیاه و سفید باشد
 • 6- چربی پوست را کنترل کند
 • 7- باعث از بین رفتن جوش صورت شود
 • 8- خاصیت آنتی باکتری داشته باشد
 • 9- مرطوب کننده باشد و باعث التیام پوست شود
 • 10- از پوست در برابر آسیب های هوای آلوده جلوگیری کند
 • 11- به سرعت بتواند عوارض پوستی ایجاد شدن آکنه را بهبود ببخشد

جمع بندی و نتیجه گیری:

در مقاله بهترین کرم ضد جوش خارجی برای انواع پوست در ابتدا دلایل جوش زدن و روش های جلوگیری از جوش زدن گفته شد و سپس به ویژگی های بهترین کرم ضد جوش خارجی پرداخته شد. اگر صورتی پر از جوش دارید و نمیدانید که باید چه کاری انجام دهید به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + پنج =