فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی

با 13 ویژگی بهترین کرم ضد آفتاب خارجی آشنا شویم!

با 13 ویژگی بهترین کرم ضد آفتاب خارجی آشنا شویم!

قبلا درمورد ویژگی های انواع پوست صحبت شد. در این مقاله قصد داریم منحصرا درمورد بهترین کرم ضد آفتاب خارجی صحبت کنیم که یک کرم ضد آفتاب خوب خارجی چه ویژگی‌هایی می‌تواند داشته باشد و بهترین تایم برای ضد آفتاب زدن بر روی پوست صورت چه زمانی است. نکات مهم قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب برای هر نوع پوست چیست و… با یکی دیگر از مقالات مجیک گالری با ما همراه باشید.

بهترین کرم ضد آفتاب خارجی چه خصوصیاتی دارد

مهمترین خصوصیت بهترین کرم ضد آفتاب خارجی این است که از پوست را در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می‌کند. در ابتدا باید در مورد نور خورشید مطالب مهمی را بدانیم که در اینجا بطور مختصر توضیح می‌دهیم.

کرم ضد آفتاب ووکالی

اگر قصد دارید از پوست خود محافظت کنید به شما انتخاب کرم ضد آفتاب ووکالی را پیشنهاد می‌کنیم که هم مناسب پوست‌های چرب است و هم پوست‌های خشک. در ادامه با ویژگی‌های کلی‌تری در خصوص بهترین کرم ضد آفتاب خارجی می‌پردازیم.

نور خورشید دارای اشعه‌های مضر فرابنفش UVA، UVB و UVC و مادون قرمز است. خوشبختانه اشعه UVC که از همه خطرناک‌تر است، توسط لایه اوزون جذب می‌شود و به پوست نمی‌رسد. اما دو اشعه دیگر که به پوست می‌رسند، باعث آفتاب سوختگی شده و خطرات سرطان پوست را به همراه دارند. مخصوصا اشعه  UVA  با قدرت نفوذ پذیری بسیار بالا، باعث ایجاد تغییراتی در DNA پوست و جهش ژنتیکی و در نهایت سرطان پوست خواهد شد و به پیرکننده پوست نیز معروف است.

حال می‌توانیم بگوییم که بهترین کرم ضد آفتاب خارجی کرمی است که علاوه بر محافظت‌های لازم در برابر این طیف‌های نور، آبرسانی لازم به پوست را نیز بتواند انجام دهد و آن را ترمیم کند. در ضمن مناسب پوست شما باشد یعنی برای پوست چرب، باید از ضد آفتاب فاقد چربی که کنترل کننده ترشح سبوم پوست نیز باشد، استفاده کرد. همچنین بهترین کرم ضد آفتاب خارجی سبک است و ماندگاری طولانی تری دارد و در صورت تعریق از بین نمی‌رود.

قبلا در درمورد بهترین کرم ضد جوش خارجی صحبت کردیم که چه کسانی با چه نوع پوستی می‌توانند از کرم‌های ضد جوش خارجی استفاده کنند. کرم های ضد آفتاب خارجی نیز شاید بخاطر تغییرات قیمت ارز در بازار ایران قیمت بالاتری داشته باشند اما ارزش خریدن را دارند. زیرا که این محصولات چه از نظر کیفیت ساخت و چه از نظر کارایی حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارند.

در چه فصلی باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟

در چه فصلی باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟
در چه فصلی باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم

فرقی نمیکند خانم باشید یا آقا، همه ما باید تمام راهکارهای مراقبتی از پوست را انجام دهیم. یکی از مهم ترین کارها برای زیبایی و سالم ماند پوست صورت استفاده از کرم ضد آفتاب است که در هر شرایطی باید از آن استفاده کرد. اشعه های نور خورشید بسیار خطرناک تر از آن چیزی هستند که تصور می‌کنید. تابش نور مستقیم خورشید بر روی پوست میتواند سبب ایجاد سرطان هم شود و باید برای جلوگیری از انواع مشکلات پوستی از بهترین کرم ضد آفتاب خارجی استفاده کرد.

زمان مناسب برای استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب خارجی سوالی است که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد. اینکه تصور کنید چون هوا سرد و ابری و بارانی و پاییز و زمستان است و نیازی نیست که از کرم ضد آفتاب استفاده کنید کاملا تصوری غلط است. برای استفاده از کرم ضد آفتاب باید در تمام فصل ها اقدام کنید و بر روی پوست خود بزنید. هر باری که قصد بیرون رفتن از داخل خانه را دارید باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا پوست شفاف و سالمی بدون مشکلات خاص داشته باشید.

نکات مهم قبل از زدن کرم ضد آفتاب

نکات مهم قبل از زدن کرم ضد آفتاب
نکات مهم قبل از زدن کرم ضد آفتاب

1_ اگر قصد بیرون رفتن از منزل یا جایی را دارید و می‌خواهید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید حتما در نظر داشته باشید نیم ساعت قبل از خروج خانه به صورت خود ضد آفتاب بزنید. زیرا مدت زمان جذب کرم ضد آفتاب بر روی پوست در حدود 20 تا 30 دقیقه است که بعد از جذب می‌تواند از پوست شما در برابر نور و اشعه های مضر خورشید محافظت کند.

2_  گفتیم که از میان اشعه‌های مضر خورشید، UVA خطر سرطان پوست را افزایش می‌دهد و UVB باعث دیگر مشکلات پوستی و آفتاب سوختگی می‌شود بنابراین سعی کنید کرمی انتخاب نمایید که بتواند جلوی این دو اشعه خطرناک نور خورشید را بگیرد.

3_ برای اینکه بتوانید از پوست خود نهایت مراقبت را داشته باشید در کنار بهترین کرم ضد آفتاب خارجی باید از راهکارهای مکملی مانند عینک آفتابی درست، بالم لب، لباس های آستین بلند و کلاه های لبه پهن آفتابی استفاده کنید تا میزان تابش نور خورشید به صورت و جاهای دیگر پوست به حداقل برسانید. هر قسمتی که فکر می‌کنید با نور مستقیم خورشید مثل صورت، گردن، دست، گوش در ارتباط است باید با کرم ضد آفتاب پوشانده شود.

4_ حتما هر دو ساعت کرم ضد آفتاب خود را که بر پوست صورت یا هرجایی که در معرض نور خورشید قرار دارد و زده اید را دوباره تمدید کنید و بزنید. اینکه تصور کنید صبح کرم زده اید و تا شب قرار است کارایی اولیه را داشته باشد تصوری کاملا غلط است. البته هر کرم با کرم دیگر متفاوت است و بستگی به نوع کرم ضد آفتاب مصرفیتان دارد ولی در شرایط معمولی تجدید کرم ضد آفتاب هر دو ساعت یکبار پیشنهاد میشود. در ضمن باید بدانید بعد از هر باران و برف و شنا و مواردی این چنین کرم ضد آفتاب خاصیت خود را از دست میدهد و انگار که چیزی به صورتتان نزده اید.

مزیت های بهترین کرم ضد آفتاب خارجی

مزیت های بهترین کرم ضد آفتاب خارجی
مزیت های بهترین کرم ضد آفتاب خارجی

انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب خارجی به نوع پوستی که دارید بستگی دارد. به عنوان مثال اگر پوستی بسیار روشنی دارید یا میخواهید مدت زمان بیشتری در برابر آفتاب قرار بگیرید باید از ضد آفتابی استفاده کنید که دارای SPF50 یا بالاتر باشد. SPF همان فاکتور محافظتی در برابر نور خورشید (برای کاهش آسیب های پوستی) است که هرچه قدر این فاکتور عدد بالاتری داشته باشد میتواند در برابر نور خورشید مقاومت بیشتری نشان دهد. البته باید بدانید بر اساس رنگ پوستی که دارید و مدت زمانی که قرار است در آفتاب بمانید ممکن است این عدد برای شما کمی تغییر کند.

اما به طور معمول در کرم های ضد آفتاب میزان SPF مناسب موجود در آن ها باید به مقدار 30% به بالا باشد. که برای پوست های خیلی روشن SPF 90% پیشنهاد میشود (البته با دستور پزشک). SPF 30 درصد میتواند از اکثر پوست ها در مقابل اشعه فرابنفش محافظت کند. همانطور که در بالا هم عنوان شد به دلیل وجود اشعه مضر فرابنفش A باید هر دو ساعت تمدید شود.

1- یک کرم ضد آفتاب خارجی خوب باید ساختار سبک داشته باشد و به راحتی بر روی پوست بنشید و جذب شود.

2- از کرم های ضد آفتاب خوب انتظار داریم که علاوه بر ماهیت اصلی خود که محافظت در برابر آفتاب سوختگی و سرطان و مشکلات پوستی هست بتواند با رفع چین و چروک به زیبایی پوست هم کمک کند.

3- بهترین کرم ضد آفتاب خارجی نباید به هنگام گرما و آفتاب شدید از روی پوست بریزد.

4- در برابر تعریق و خیس شدن مقاومت بالایی داشته باشد و خاصیت آن را خیلی سریع از بین نبرد.

5- مناسب برای پوست های حساس باشد.

6- خاصیت آنتی باکتریال داشته باشد.

7- در برابر اشعه فرابنفش A و B مقاوم باشد.

8- به نرمی و لطافت پوست کمک کند

9- دارای اثرات ضد لک باشد

10- از آفتاب سوختگی جلوگیری کند

11- حاوی ویتامین E باشد.

12- دارای یکی از ترکیبات زینک اکساید، دی‌اکسید تیتانیوم، آووبنزن، اکسی بنزن (یا بنزوفنون)، دی‌اکسی بنزن، اکامسول و سالیسو بنزن برای محافظت در برابر اشعه A و یکی از ترکیبات زینک اکساید، دی‌اکسید تیتانیوم، ترولامین سالیسیلات، هوموسالات، اوکتینوکسات، دی‌اوکسی بنزن، اکتی سالات، اُکسی بنزن و سینوکسات برای محافظت در برابر اشعه B باشد.

13- ضد آفتاب مخصوص پوست های خشک نسبت به پوست های چرب بافت سنگینی دارند.

تمام مواردی که در بالا برای ویژگی های بهترین کرم ضد آفتاب خارجی گفته شد برای پوست های مختلف متفاوت است. اما بهترین کرم ضد آفتاب خارجی عمده ویژگی های بالا را دارد و میتواند از پوست شما بهترین محافظت را به عمل آورد.

جمع بندی:

مراقبت از پوست یکی از مهم ترین کارهای روتین برای هر فردی است که در زیبایی و جوانسازی اهمیت ویژه ای دارد. فرقی نمیکند آفتاب باشد یا نباشد، هوا گرم باشد یا نباشد، استفاده از کرم ضد آفتاب در هر شرایطی که قصد بیرون رفتن از منزل را دارید توصیه میشود. در این مقاله به مشخصات بهترین کرم ضد آفتاب خارجی، بهترین زمان استفاده از کرم ضد آفتاب و مهم ترین نکاتی که به هنگام استفاده از کرم ضد آفتاب باید رعایت کرد را توضیح داده ایم. شما از چه کرم ضد آفتابی استفاده میکنید و راضی هستید؟ در این قسمت نظراتتان را بنویسید و با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =