فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی

5 تاثیر سرم آبرسان صورت روی پوست

تاثیر سرم آبرسان صورت روی پوست

مشکلات پوستی و یا سلامتی آن بیش از آنکه به سن بستگی داشته باشد، نتیجه مراقبتهایی است که ما بصورت روزانه و روتین از پوست خود انجام می‌دهیم. رسیدگی و مراقبت از پوست اگر به درستی انجام گردد حتی می‌تواند در جوان تر شدن چهره تاثیر گذار باشد. رسیدگی به پوست صرفا در سشتشو و پاکسازی روزمره خلاصه نمی‌شود بلکه با افزایش سن یک سری ویتامین ها و آنزیمهایی که در بدن ساخته می‌شوند کم شده و نیاز است که آنها را از طریق مواد مراقبت از پوست مانند انواع کرم‌ها و سرم‌ها به پوست برسانیم و این کمبود را جبران نماییم در غیر اینصورت پوست خیلی سریعتر روند پیری و چروکیدگی را طی می‌نماید.

اگر از انواع شوینده، ماسک، لوسیون و کرم استفاده می‌کنید ولی در برنامه روزانه مرقبت پوستی خود برای سرم‌های پوستی جایگاهی در نظر نگرفته باشید باید بدانید که این برنامه شما حتما چیزی کم دارد و کامل نیست. مخصوصا تاثیر سرم آبرسان صورت بسیار برای پوست مفید است که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم.

تاثیر سرم آبرسان صورت و علت استفاده از آن

سرم آبرسان صورت، یک آیتم مفید در بین محصولات مراقبت از پوست بوده و بسیار پرکاربرد می‌باشد. سرم‌ها حاوی مایع غلیظی از مواد فعال و مغذی برای پوست هستند که با خاصت جذب سریع خود، در نقش یک تقویت کننده در زیبایی و جوان‌سازی پوست در کنار سایر محصولات مراقبتی عمل می‌نمایند. انواع سرم‌های پوست بنابر نوع خود خواص مرطوب کننده، روشن کننده، سفت کننده، ضد چین و چروک صورت و برطرف کننده سایر مشکلات پوستی می‌توانند باشند.

سرم‌های صورت نسبت به مرطوب کننده های معمولی، دارای غلظت بالایی از مواد فعال همچون هیالورونیک اسید، ویتامین C و اسید گلیکولیک می‌باشند که لایه نازکی روی پوست ایجاد می‌کنند و در بعضی موارد حتی غلظتی به اندازه آب دارند. شما می‌توانید روتین شبانه پوست خود را با یک پاک کننده صورت آغاز نمایید و در ادامه، پوست خود را با یک سرم صورت مهمان نموده و در پایان از یک مرطوب‌کننده مغذی استفاده نمایید.

سرم آبرسان هیالورنیک بیوآکوا

سرم آبرسان بیو آکوا با فرمولاسیون جدید و خاصیت آبرسانی فوق‌العاده‌ای که دارد منافذ پوستی را شاداب نگه می‌دارد و اثر بخشی چشم گیری بر روی پوست صورت شما خواهد داشت.

آبرسانی به پوست یعنی چه

پیش از اینکه تاثیر سرم آبرسان صورت روی پوست را بررسی نماییم، باید بپرسیم که در کل منظور از آبرسانی چیست؟ پاسخ این است که آبرسانی به معنی رطوبت دادن به پوست می‌باشد و اصلا پوست کم آب با پوست خشک یکسان نیست و با هم متفاوتند. همانطور که هر ارگان در بدن انسان نیاز به آب دارد، پوست نیز چنین است و اگر آب کافی به پوست نرسد دچار عارضه کم آبی می‌شود اما خشکی پوست در اثر کمبود چربی طبیعی ظاهر می‌شود.

از دست‌دادن رطوبت سلول‌ها تحت تاثیر آب‌ و هوای خشک، استفاده از شوینده‌های قوی و برخی بیماری‌ها، یکی از مهم‌ترین علل آسیب به پوست و التهابات پوستی است. راه مقابله با خشکی پوست آبرسانی به پوست است. آبرسان‌ها و مرطوب‌کننده‌ها در ضمن اینکه ظرفیت نگهداری آب درون سلول‌ها را افزایش می‌دهند، یک لایه محافظ بین پوست و این عوامل مضر ایجاد می‌کنند و از خشکی و شکنندگی پوست جلوگیری به عمل می‌آورند.

به طور کلی انواع پوست 4 دسته می‌باشد: پوست معمولی، پوست خشک، پوست چرب و پوست ترکیبی. ولی هیچگاه پوست کم آب یا دی هیدراته را نمی‌توانیم جزو دسته بندی انواع پوست به حساب آوریم بلکه عارضه‌ای است که در اثر کاهش رطوبت موجود در لایه های سطحی پوست، بروز نموده و موجب خستگی و کدر شدن رنگ پوست می‌گردد و باید درمان شود.

انواع سرم های صورت

انواع سرم های صورت با ترکیبات منحصر‌ به‌ فردی که دارند، اهداف مختلفی را در مراقبت از پوست دنبال می‌کنند. مثلا سرم‌ روشن کننده پوست برای کاهش لکه‌ها، سرم ضد پیری برای کاهش چین و چروک، سرم ترمیم کننده پوست برای از بین بردن جای اسکار و زخم، سرم مخصوص پوست‌های حساس و مستعد آکنه، سرم محافظت‌کننده برای مراقبت از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد بوده و تاثیر سرم آبرسان صورت در رطوبت رسانی و افزایش هیدراتاسیون و جلوگیری از خشکی پوست می‌باشد.

بعضی از سرم‌ها عملکرد بهتری در صبح دارند و برخی دیگر در ساعات پایانی روز تاثیرگذار ترند. برای اطمینان از چگونگی انتخاب نوع سرم و بهترین زمان استفاده از آن، بهتر است با یک متخصص پوست مشاوره داشته باشید.

بهترین آبرسان‌های پوست کدامند

معمولا برای تامین رطوبت پوست از انواع لوسیون، کرم‌ها و سرم‌ها استفاده می‌کنیم ولی هنگام انتخاب یک محصول آبرسان، بهتر است که دقت نماییم در ترکیبات سازنده آن از هیالورنیک اسید، گلیسیرین، سرامید و SPF استفاده شده باشد. این مواد علاوه بر آبرسانی، در حفاظت از پوست نیز نقش دارند.

علاوه بر آیتم‌های فوق، وجود ترکیباتی از مواد محافظ مانند ترکیبات روغنی مثل پترولاتوم، اینولین، لسیتین، ستیل الکل و انواع روغن‌های اصلی مانند پارافین و اسید سیتریک که از تبخیر آب پوست جلوگیری کرده و رطوبت موجود را حفظ می‌کنند، در آبرسان ها لازم است. وجود مرطوب‌کننده‌های قوی مانند گلیسیرین، عسل و پنتنول، نیز باعث جذب رطوبت موجود در هوا و انتقال آن به پوست خواهد گردید. در ضمن ویتامین ها مانند ویتامین C و E و آنزیم‌ها علاوه بر رطوبت و آبرسانی، برای کاهش چین و چروک‌های سطحی و نازک پوست نیز بسیار مفید خواهند بود بعلاوه کلاژن‌سازی پوست را افزایش می‌دهند.

5 تاثیر سرم آبرسان صورت روی پوست

خشک و شکننده شدن پوست صورت به دلیل این است که رطوبت و مواد مغذی به لایه های مختلف پوست دست نمی‌یابد. تاثیر سرم آبرسان صورت بر پوست این است که با آبرسانی به پوست موجب جلوگیری از خشکی و شکنندگی لایه های پوستی شده و از بروز چین و چروک و پیری پوست جلوگیری به عمل می آورد. و در نتیجه به مرور زمان پوست طراوت و تازگی خود را باز می‌یابد. با توجه به مطالبی که تا اینجا گفته شد، هم اکنون می‌خواهیم 5 تاثیر سرم آبرسان صورت روی پوست را خلاصه کنیم:

1- تاثیر سرم آبرسان صورت در محافظت از پوست

آن قسمت از بدن که بیشتر در معرض هوای آزاد قرار می‌گیرد، مانند دست‌، گردن، صورت و گوش‌ها، در اثر مجاورت با نور خورشید و آلودگی‌ها، سلول‌های بیشتری را از دست داده و سریع‌ آسیب می‌بینند. در اینجا تاثیر سرم آبرسان صورت و سایر مرطوب‌کننده‌ها و انواع آبرسان‌ها قابل مشاهده است که با آبرسانی پوست، موجب تقویت لایه‌های رویی پوست شده و به بازسازی سلول‌های آن کمک می‌کنند.

2- تاثیر سرم آبرسان صورت در کاهش چین و چروک

مهم‌ترین تاثیر سرم آبرسان صورت در جلوگیری از چین و چروک و ایجاد رطوبت و شفافیت در پوست می‌باشد. دلیل ایجاد چین و چروک، خشکی و جمع‌شدن سلول‌های پوست است که آبرسان‌ها با تنظیم رطوبت سلول، از این عارضه جلوگیری به عمل می‌آورند.

3- تاثیر سرم آبرسان صورت در کاهش انواع مشکلات پوستی

انواع پوست‌ها چه از نوع خشک، چه چرب، در اثر کم آبی ممکن است دچار مشکلات خاص خود شوند. مثلا در پوست های خشک بیشتر شاهد پوسته‌ پوسته‌ شدن، خارش، التهاب، چین و چروک، و در پوست‌های چرب، این عوارض بیشتر با بروز انواع جوش، نمایان می‌شود. تاثیر سرم آبرسان صورت، کاهش این گونه مشکلات در چنین مواردی است. بهتر است برای پوست‌های خشک، محصولاتی با روغن بیشتر و برای پوست‌های چرب، محصولاتی بر پایه آب خریداری نمایید.

4- تاثیر سرم آبرسان صورت در کاهش لکه‌های پوستی

محصولات آبرسانی که دارای ترکیبات لکه‌بر و حاوی ویتامین‌های E و C هستند، توانایی از بین بردن لکه‌های ناشی از جوش، آکنه، سوختگی یا حتی لکه هایی که در اثر پیری پوست ایجاد می‌گردند را دارند که البته این تغییر، با آبرسانی دائم، کم‌کم و با گذشت زمان نمایان می‌گردد.

در مقاله « طرز استفاده از سرم ضد جوش » نیز تاکید شده که پس از درمان جوش بهتر است از سرم های آبرسان برای ترمیم سریعتر پوست استفاده شود و روشهایی برای از بین بردن و کم رنگ نمودن لکه‌های ناشی از جوش و آکنه و نرم‌تر و صاف‌تر شدن پوست ارائه شده است.

5- تاثیر سرم آبرسان صورت بعد از یک دوش داغ

همیشه توصیه می‌شود که در هنگام استحمام از قرار دادن پوست در معرض آب خیلی داغ بپرهیزید. دوش داغ هرچند که در کاهش خستگی‌ و گرفتگی عضلات موثر است، اما باعث تبخیر آب موجود در پوست و التهاب سلولها شده در نتیجه آسیب زیادی نیز به پوست وارد می‌کند. تاثیر سرم آبرسان صورت پس از استحمام داغ، اینست که آسیب‌های حرارت بالا را کاهش داده و موجب خنک شدن و تسکین پوست خواهد شد.

تفاوت کرم با سرم آبرسان صورت

سرم‌ها با وجود اینکه غلظت مواد موثرشان بالا است، بافت سبکی دارند. تفاوت سرم با کرم نیز در همین است یعنی با استفاده از سرم‌هایی اینچنین با غلظت مواد موثر بالا، ظرف مدت زمان کوتاه‌ تری اثرات درمانی خوب آن را روی پوست خود مشاهده می‌کنید. علت جذب سریع سرم‌ها اینست که مواد موجود در سرم‌ها، ترکیبات محلول در آب هستند ولی برخلاف مرطوب‌کننده ‌های دیگر، خاصیت ضد آفتاب ندارند ولی بجای آن، درصد آنتی‌ اکسیدان و سایر ترکیبات مفید در آن ‌ها بیشتر می‌باشد. به همین دلیل باید قبل از مصرف سرم، پوست را کاملا تمیز نمایید.

اما این امر دلیل بر این نمی‌باشد که فقط استفاده از سرم برای پوست کافی است و دیگر نیازی به استفاده از سایر کرم‌ها نیست بلکه استفاده‌ همزمان از سرم و کرم مرطوب کننده، بیشترین تاثیر را بر روی پوست به همراه خواهد داشت.

تاثیر سرم آبرسان صورت بهتر است یا کرم مرطوب کننده

به طور کلی می‌توان گفت وظیفه‌ی سرم درمان مشکلات پوستی بوده و نوع سرم برحسب نیاز پوست انتخاب می‌گردد، در عوض کرم‌های مرطوب‌کننده صرفا وظیفه آبرسانی به پوست را بر عهده دارند اما سرم آبرسان و کرم مرطوب کننده در کنار هم بهترین تاثیرگذاری را خواهند داشت. هنگامی که حس کردید پوست‌تان خشک و کم‌آب شده، استفاده از یک مرطوب کننده به تنهایی مشکل را برطرف نمی‌کند و باید از یک سرم آبرسان صورت در زیر کرم مرطوب کننده استفاده شود تا مجددا طراوت و تازگی به پوست خشک باز گردد. تاثیر سرم آبرسان صورت بدین ترتیب است که با نفوذ به لایه های زیرین پوست، به خوبی پوست را آبرسانی می‌کند.

قابل ذکر است که استفاده از سرم‌های حاوی اسید هیالورونیک برای کمک به آبرسانی پوست بسیار مؤثرند. در مقاله « نحوه استفاده از سرم هیالورونیک اسید بیوآکوا » ما به طور مفصل این محصول را به شما معرفی نمودایم. البته استفاده از سرم آبرسان زمانی توصیه می‌شود که خشکی پوست به درجه ای رسیده باشد که کرم‌های مرطوب کننده‌ نتوانند خشکی و کم آبی پوست جبران کند. یعنی سرم‌‎ها به تنهایی نمی‌توانند جایگزین کرم‌های مرطوب کننده روزانه باشند.

اهمیت تاثیر سرم آبرسان صورت در حفظ رطوبت و آبرسانی به پوست و جوانی و شادابی پوست بر کسی پوشیده نیست و اگر پوستی خشک دارید بهتر است که سرم آبرسان پوست را بیش از روزی دوبار استفاده نمایید البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که همیشه سرم را قبل از کرم مرطوب کننده استفاده نمایید تا ترکیبات سرم داخل پوست حبس شود حتی بهتر است که سرم ها را روی پوست مرطوب استفاده کنید تا موجب آبرسانی بیشتر شوند.

جمع بندی و نتیجه گیری:

استفاده از سرم‌ های پوست مزیت‌ های مختلفی دارد خصوصا اینکه سرم بدون ایجاد هیچ‌گونه احساس سنگینی، سریع‌تر جذب پوست می‌شود و موجب تسکین پوست‌های حساس می‌شود. از بین برنده چین و چروک و خطوط سطحی بوده و محافظ پوست در برابر رادیکال‌های آزاد و سایر آسیب‌های محیطی می باشد. تاثیر سرم آبرسان صورت که حاوی اسید هیالورونیک باشد، این است که کمک به کلاژن سازی پوست نموده و آب را به سمت لایه‌های سطحی پوست کشانده و موجب شادابی و جوان‌تر به نظر رسیدن پوست می‌گردد.

ترتیب استفاده از سرم‌ها و سایر محصولات مراقبتی در سلامت پوست اهمیت دارد. بنابراین توصیه می‌شود اگر پوست حساسی دارید، ابتدا برای صورت خود مرطوب کننده و سپس از سرم استفاده نمایید. برخی از نکاتی که در مشاهده بهتر تاثیر سرم آبرسان صورت کمک می‌کنند، این است که از مصرف سرم‌های پوستی که در ترکیب آن‌ها از مواد شیمیایی و عطرها استفاده شده‌ بپرهیزید چون ایجاد حساسیت های پوستی می‌نماید. در نگهداری سرم‌های پوست دقت کنید، که در معرض تابش آفتاب، بخار آب و حرارت قرار نگیرد و آن را در مکانی خشک و خنک نگهداری کنید.

5/5 - (6 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 15 =